INFORMACJA DLA PACJENTÓW

⚠️ INFORMACJA DLA PACJENTÓW ⚠️
𝐀𝐊𝐓𝐔𝐀𝐋𝐈𝐙𝐀𝐂𝐉𝐀: 𝟐𝟒.𝟎𝟑.𝟐𝟎𝟐𝟎. 𝐠𝐨𝐝𝐳. 𝟏𝟎.𝟎𝟎

W związku z sytuacją epidemiologiczną dotyczącą koronawirusa SARS-CoV-2 oraz zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, Szpital św. Łukasza przekazuje najważniejsze informacje dla Pacjentów.

𝗚𝗢𝗗𝗭𝗜𝗡𝗬 𝗣𝗥𝗔𝗖𝗬 𝗦𝗭𝗣𝗜𝗧𝗔𝗟𝗔
🔸Poradnie Specjalistyczne:
Poniedziałek-Piątek w godz. 9.00-18.00
Tylko dla umówionych wcześniej pacjentów, w celu umówienia wizyty lekarskiej prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny z BIUREM OBSŁUGI PACJENTA.

🔸Pracownia RTG czynna:
Wtorek 10.00-18.00
Środa 9.00-15.00
Czwartek nieczynna
Piątek 12.00-16.30

🔸Pracownia Rezonansu Magnetycznego
Poniedziałek-Piątek w godz. 7.00-19.00

🔸Badania Laboratoryjne – Punkt pobrań DIAKLIN
Poniedziałek-Piątek w godz. 7.00-11.00

=======================

1️⃣ PRACA SZPITALA
𝗪𝗶𝘇𝘆𝘁𝘆 𝘄 𝗣𝗼𝗿𝗮𝗱𝗻𝗶𝗮𝗰𝗵 𝗦𝗽𝗲𝗰𝗷𝗮𝗹𝗶𝘀𝘁𝘆𝗰𝘇𝗻𝘆𝗰𝗵 ograniczone są jedynie do przypadków pilnych. Konsultantki Biura Obsługi Pacjenta kontaktują się na bieżąco z wszystkimi zarejestrowanymi pacjentami.
Na podstawie wstępnego wywiadu ustalany jest alternatywny termin wizyty lekarskiej, bądź umawiana jest bezpośrednia konsultacja telefoniczna z lekarzem. Istnieje możliwość przeprowadzenia e-KONSULTACJI on-line czyli videorozmowy z lekarzem. W sytuacjach konieczności bezpośredniej wizyty pacjenta w poradni umawiany jest dogodny termin.

𝗣𝗹𝗮𝗻𝗼𝘄𝗲 𝘇𝗮𝗯𝗶𝗲𝗴𝗶 𝗼𝗽𝗲𝗿𝗮𝗰𝘆𝗷𝗻𝗲 są ⛔️ ZAWIESZONE do odwołania. Personel Planowania Zabiegów Szpitala św. Łukasza pozostanie w kontakcie z wszystkimi umówionymi osobami informując o dalszych krokach. W przypadkach pilnych wymagających interwencji chirurgicznej będą ustalane możlwie terminy zabiegów. W razie pytań prosimy o kontakt: +48 33 819 95 24 lub planowanie@lukasza.pl.

2️⃣ ODWIEDZINY CHORYCH
Do odwołania wszystkie odwiedziny pacjentów na oddziałach szpitalnych są zabronione. Wyjątek: Dzieci i pacjenci niepełnosprawni – dopuszczone przebywanie jednego zdrowego opiekuna

3️⃣ WEJŚCIE DO SZPITALA – NOWA PROCEDURA
Przy wejściu do Szpitala znajduje się dozownik wypełniony profesjonalnym odczynnikiem do dezynfekcji dłoni. Zaleca się podanie porcji płynu na suche dłonie, a następnie wtarcie środka w dłonie aż do wyschnięcia. Środek zapewnia eliminację większości chorobotwórczych drobnoustrojów i jest bezpieczny dla skóry.
Wszystkie osoby przychodzące do Szpitala będą miały wykonany pomiar temperatury. W przypadku stwierdzenia podwyższonej temperatury ciała zostanie wdrożone postępowanie zgodnie z procedurą Głównego Inspektora Sanitarnego i NFZ.

Dziękujemy za zrozumienie, i prosimy śledzić nasze komunikaty.