Strefa wywiadu- Janek Zarębski

Strefa wywiadu- Janek Zarębski

Urazy przytrafiają się osobom w każdym wieku, zarówno tym najmłodszym jak i seniorom. Bardzo często trafiają do nas mali Pacjenci, którzy ze względu na dużą aktywność narażeni są na różnego rodzaju kontuzje. Są to dla nas specjalne przypadki, ponieważ diagnoza oraz leczenie młodego organizmu wymaga specjalnego traktowania. Jednym z naszych Pacjentów był 10-letni Janek Zarębski, który przybył do nas z kontuzją kostki. Podczas ostatniej wizyty z uśmiechem na twarzy zgodził się na przeprowadzenie krótkiego wywiadu.

 

 

Ortopedia sportowa: Jasiu, jak Twoja kostka?

Janek Zarębski: Super! Już w ogóle mnie nie boli. Strasznie się bałem, że już nigdy nie zagram w piłkę.

OS: Przypomnij mi proszę, co stało się z Twoją kostką?

JZ: Na treningu piłki nożnej źle stanąłem i strasznie zaczęła mnie boleć. Później już ciężko mi się chodziło. Mama powiedziała, że trzeba jechać do lekarza i zabrała mnie tutaj jak najszybciej się dało. Zajął się mną Pan Lekarz, który był super! W ogóle się nie bałem. Trochę bolało jak sprawdzał co mi się stało, ale ciągle się śmialiśmy, więc nie było to straszne. Pan powiedział, że mam skręconą kostkę i będzie trzeba ją naprawić. Od razu zapytałem, czy będę mógł dalej grać w piłkę i chodzić na Judo.

OS: I co powiedział Pan Lekarz?

JZ: Powiedział, że będziemy musieli chwilę popracować nad moją kostką, ale że wszystko będzie dobrze i nawet się nie zorientuję kiedy znowu będę na boisku.

OS: I jak, miał rację?

JZ: Tak! Już wczoraj grałem w piłkę! Muszę jeszcze uważać na moją nogę, ale już nie czuje, że była chora. Strasznie się cieszę, że Pan Doktor tak szybko naprawił mi kostkę.

OS: Wspomniałeś, że trenujesz również Judo. Często zdarzają Ci się kontuzje?

JZ: Nie, to była moja pierwsza. I zanim tutaj przyszedłem, strasznie bałem się lekarzy. Teraz wiem, że nawet jak coś mi się stanie, to nie ma czego się bać, bo Pan Doktor na pewno mi pomoże.

OS: (śmiech) Masz rację, Pan Doktor na pewno zrobi wszystko, żeby pomóc Ci, jak najlepiej potrafi. Jasiu dziękuję Ci bardzo za rozmowę i mam nadzieję, że już niedługo zobaczymy Cię w Polskiej Reprezentacji Piłki Nożnej, a kontuzje więcej Ci się nie przytrafią.

JZ: Dziękuje! Będę grzecznie trenował, obiecuję!

 

 

Janek jak i wiele młodych urwisów jest bardzo aktywny. Oprócz piłki nożnej trenuje również Judo, a jego mamę codziennie zaskakuje, ile syn ma energii. Bardzo nas to cieszy. Sport w tak młodym wieku, to nie tylko dobry nawyk względem zdrowia, ale również odpowiednie kształtowanie charakteru, które w przyszłości obficie zaowocuje. W naszym Szpitalu zależy nam, aby każdy Pacjent czuł się dobrze. Nie chcemy, aby odczuwał strach lub zaniepokojenie, ponieważ sam uraz wiąże się już z dużym obciążeniem psychicznym. Dokładamy wszelkich starań, aby nasi Pacjenci odczuwali naszą troskę i zaangażowanie. W razie wystąpienia jakiegokolwiek urazu serdecznie zachęcamy do wizyty w naszej placówce wszystkich Pacjentów, niezależnie od wieku. Wspólnie na pewno damy radę!