Twoje dziecko może zrobić karierę w sporcie BEZ RYZYKA!

Od momentu narodzin prowadzimy nasze dzieci ich ścieżką życia. Zaczynając od wczesnych etapów rozwoju, pomagamy im radzić sobie z codziennymi fizycznymi i emocjonalnymi wyzwaniami.

Nawet gdy już stopniowo zdobywają siłę i umiejętności niezbędne do samodzielnego funkcjonowania, dokładamy wszelkich starań, aby chronić nasze maluchy przed negatywnymi wpływami w tym ciągle zmieniającym się świecie. Budujemy ich poczucie własnej wartości i samoocenę, chwaląc każde pozytywne działanie.

Robimy to wszystko, ponieważ chcemy, aby nasze dzieci mogły wkroczyć do życia dorosłego z pewnością siebie i determinacją. Jako rodzice jesteśmy pierwszymi „trenerami” naszych dzieci.

Kiedy nasze dzieci wyrastają, stają się aktywne fizycznie, przekazujemy pałeczkę trenerską innym, mając nadzieję, że podczas uprawiania sportu z rówieśnikami nasze dzieci będą uczyć się nowych umiejętności, nawiązywać przyjaźnie i rozwijać pasję do sportu. Chcemy, aby poznały zalety współzawodnictwa z innymi, ponieważ wierzymy, że sporty młodzieżowe zapewnią im środowisko, w którym będą się dobrze bawić i rozwijać w zdrowy sposób. Rzadko jesteśmy przygotowani na niebezpieczeństwa, które mogą się wydarzyć.

Wielu z nas snuje nieśmiałe marzenia o sukcesie naszych pociech w sporcie, karierze i sławie. Chociaż oczywistym jest, że chcemy chronić nasze dzieci przed urazami fizycznymi i emocjonalnymi, możemy nieumyślnie zapominać o najważniejszej kwestii – predyspozycjach i ograniczeniach dziecka oraz jego zdrowiu.

 

Bezpłatne badania predyspozycji sportowych

Właśnie dlatego Szpital św. Łukasza organizuje akcję społeczną „SPORTOWA KARIERA BEZ RYZYKA”.

Zanim Twoje dziecko wybierze dyscyplinę sportową, sprawdź jego predyspozycje do uprawiania tych aktywności. Istnieje możliwość, że wybrany sport może wyrządzić mu dużo krzywdy i trwały uszczerbek na zdrowiu.

Nie pozbawiaj dziecka zdrowego stylu życia, ale bądź odpowiedzialnym rodzicem – dobierz aktywność do indywidulanych predyspozycji dziecka.

26 września 2020 roku w Szpitalu św. Łukasza nasi specjaliści przeprowadzą BEZPŁATNE badania ortopedyczne w kierunku przesiewowej diagnostyki układu mięśniowo – szkieletowego u dzieci.

Masz dziecko w wieku od 7 do 14 lat?

Marzy ono o piłce nożnej, pływaniu, tenisie czy innym sporcie?

Nie masz pewności, czy będzie to bezpieczne dla jego zdrowia?

Zarejestruj swoje dziecko już dziś na bezpłatne konsultacje ortopedyczne. Pamiętaj, że ilość miejsc jest ograniczona. O zapisach decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Jakie są zagrożenia?

Jeżeli dziecko skarży się na dolegliwości bólowe ze strony układu mięśniowo-szkieletowego, powodem mogą być różne choroby i nieprawidłowości. Wśród nich możemy wymienić nadmierną ruchomość stawów, zmiany w strukturze tkanki łącznej, wiotkość torebek stawowych i więzadeł.

 

Jak zapisać się na bezpłatne badania?

Zarejestruj dziecko:

  • telefonicznie, tel. +48 33 819 95 10
  • lub osobiście: Bielsko-Biała, ul. Bystrzańska 94 B

Przyjdź na konsultację w sobotę 26 września 2020 roku w godzinach 9.00-13.00.

Śledź aktualności związane z akcją SPORTOWA PRZYGODA BEZ RYZYKA na naszym Facebooku. Na wydarzeniu znajdziesz konkursy w których można wygrać cenne nagrody.