Ultramaraton w Beskidzie Żywieckim – 11 sierpnia 2018

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Już po raz siódmy Beskid Żywiecki gościł uczestników ultramaratonu górskiego „Chudy Wawrzyniec”. Pomimo śmiesznej nazwy jest to morderczy bieg po górach  na dystansie 52, 82 lub 100 km. Start w Rajczy o 4 nad ranem, meta w Ujsołach, na mostku przy amfiteatrze. Od lat, sierpniowy letni weekend zaraz po dniu św. Wawrzyńca (10 sierpień) zaskakuje uczestników maratonu pogodą. Siódma edycja przyniosła ze sobą deszcz i ochłodzenie. Lekarze Szpitala Św. Łukasza ukończyli bieg: dr. Mikołaj Podsiadło ukończył bieg w pierwszej piątce na dystansie 82 km (czas 9:35 h) oraz dr. Rafał Ring ukończył bieg 52 km na 67 pozycji (czas 7:09 h). Jest to wielki wyczyn podkreślający hart ducha obu naszych doktorów.