FAKTY I MITY ORTOPEDYCZNE

MIT 1 HALUKSY ODRASTAJĄ PO CZASIE

 

FAKTY: Haluksy nie odrastają, pod warunkiem, że zostały we właściwy sposób usunięte. Na ich powstawanie mają wpływ przede wszystkim geny. Zdecydowanie częściej zauważamy je u kobiet, ale prawda jest taka, że mężczyźni niechętnie zgłaszają się do specjalistów z tego typu deformacjami. Nasi lekarze rekomendują, aby opieką ortopedyczną obejmować już najmłodszych, gdyż właściwe ułożenie kręgosłupa, bioder, kolan, decyduje o obciążaniu stóp. Długotrwałe przesilenia prowadzą do tego, że nasze ciało próbuje przystosować się, przez co powstają choćby haluksy.

 

MIT 2 BASEN JEST ŚWIETNY PRZY PROBLEMACH Z KRĘGOSŁUPEM

 

FAKTY: Choć aktywność fizyczna ma zbawienny wpływ na cały organizm człowieka, to mierząc się z dyskopatiami, warto skonsultować swój stan z lekarzem ortopedą. Diagnostyka obrazowa pozwoli nam ocenić, w jakim stadium choroby aktualnie znajduje się Pacjent, a to z kolei da jasny obraz, jaka forma aktywności, czy rehabilitacji będzie korzystnie wpływać na poprawę stanu zdrowia. Okazuje się, że pływanie na basenie może zaszkodzić, zwłaszcza w fazie ostrej. Dlaczego? Gdyż w tym czasie wzmożony ruch jest niewskazany, a mimo że woda nas wspomaga w ruchu, to jednak jest on wciąż intensywny.

MIT 3 ZABIEGI W NARKOZIE SĄ NIEBEZPIECZNE

 

FAKTY: Sprawny i kompetentny zespół anestezjologiczny jest odpowiedzialny za Twoje zdrowie i (przede wszystkim) bezpieczeństwo podczas zabiegu. Właściwa sedacja ma za zadanie uspokojenie Pacjenta przed zabiegiem, a środki znieczulające podczas zabiegu mają działanie tymczasowe. Znieczulenie przedłużamy również na okres pozabiegowy, by maksymalnie podnieść komfort naszych Pacjentów. Konsultacja anestezjologiczna rozwieje Wasze wątpliwości, a indywidualne podejście ma za zadanie dobór odpowiedniej metody uśmierzania bólu.

MIT 3 ZABIEGI W NARKOZIE SĄ NIEBEZPIECZNE

 

FAKTY: Bieganie samo w sobie mocno obciąża stawy, gdyż jest zestawem ciągłych skoków, uderzeń i przeciążeń, skrętów, zwrotów. Wszystko to powoduje, że z każdym przebytym kilometrem powstają deformacje. Jeżeli uważacie, że super buty mają właściwości, które niwelują niebezpieczeństwo deformacji, czy urazów, to niestety jesteście w błędzie. Stabilizacja stopy jest ważna, ale nad prawidłowym ruchem panują przede wszystkim mięśnie i wzorce motoryczne. Nie wiesz, czy właściwie zachowujesz się w ruchu? Koniecznie skontaktuj się z naszą poradnią ortopedyczną.

Mitów jest znacznie więcej, ale nasi Pacjenci doskonale wiedzą, że tylko indywidualne podejście, konsultacja i diagnostyka są warunkiem utrzymania dobrej sprawności i zdrowia.
Zapraszamy na konsultacje.